”A ţinut echipa asta în viaţă”. Gigi Becali, chemat de Pintilii la petrecere: ”E şi meritul lui”

Mihai Pintilii (39 de ani), unul dintre antrenorii celor de la FCSB, a reacţionat şi el cu privire la titlul cucerit la formaţia roş-albastră şi ca antrenor.

FCSB a fost învinsă, pe teren propriu, de CFR Cluj, scor 0-1, în etapa a noua din play-off-ul Superligii.

Clujenii, antrenaţi de Dan Petrescu, au marcat în minutul 76, prin superba foarfecă a lui Otele.

Acum ai 50% pentru 24 luni reducere la abonamente la trecerea de pe PrePay. Oferta, la Orange

Meciul a început cu şutul peste poartă al lui Florinel Coman, din minutul 6, pentru ca trei minute mai târziu Chiricheş să scoată din faţa porţii goale şutul lui Bîrligea.

În minutul 23, Răzvan Sava a respins balonul trimis de Şut, iar după o jumătate de oră Radunovic a pus un picior salvator la şutul lui Deac.

În minutul 60, Coman a nu l-a putut învinge pe Sava la o acţiune frumoasă a gazdelor şi tot Coman a şutat slab în minutul 69, obligându-l însă pe portarul clujenilor să respingă în corner.

Pintlii, laude pentru Gigi Becali: ”Nu a renunţat”

La finalul meciului, au început să vină reacţiile din partea campionilor. Printre jucători, a apărut la microfon şi Mihai Pintilii, unul dintre antrenorii şi delegaţii echipei, care a avut un mesaj pentru Gigi Becali, prezent la Arena Naţională.

”(n.r. despre diferenţa dintre titlurile ca jucător şi cel ca antrenor) E greu să fac diferenţa între titluri. Una e ca jucător, alta ca antrenor.

(n.r. despre Gigi Becali) Sperăm să vină şi jos, la premiere. E şi meritul lui, a ţinut echipa asta în viaţă. Nu a renunţat”, a declarat Pintili, după meci.

Acum ai nelimitat minute şi SMS, de la 3€/lună, abonament la portare. Oferta, la Orange

Ca jucător, Mihai Pintilii a cucerit două titluri cu FCSB, în 2013 şi 2014.

Afla mai multe despre: fcsbmihai pintiliifcsb campioanasuperliga