Ultimele veşti despre accidentarea lui Dennis Man: ”A fost supus unor controale medicale”

Echipa italiană Parma a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 4-0, formaţia Lecco, în etapa a 35-a din Serie B.

Dennis Man a lipsite de la Parma - Lecco

Indisponibil, Dennis Man a fost înlocuit de Bonny în unsprezecele de start al Parmei, în timp ce Mihăilă a fost titular. Gazdele au deschis scorul în minutul 15, prin Bernabe, iar în minutul 22 Mihăilă a înscris cu un şut puternic, pentru 2-0. Bernabe a reuşit dubla în minutul 31 şi la pauză Parma a intrat cu un avantaj de trei goluri.

După pauză, Drissa Camara a stabilit scorul final, 4-0 pentru Parma, care are 73 de puncte şi este lider în Serie B. Lecco e ultima în clasament, a 20-a, cu 26 de puncte.

Valentin Mihăilă, atacantul român al Parmei a fost titular şi a ieşit de pe teren, înlocuit, în minutul 59.

Man a fost absentul principal de la acest meci după ce, zilele trecute, s-a accidentat. Fabio Pecchia, antrenorul Parmei, a vorbit despre situaţia lui Man.

”Dennis a fost supus unor controale medicale. Nu a fost nimic grav, dar am preferat să nu riscăm”, a declarat Fabio Pecchia, citat de Parma Live.

Dennis Man va fi apt de joc la următorul meci al Parmei, cu Bari care se dispută pe 1 mai.

Afla mai multe despre: dennis manparmaserie b