Declaraţii neaşteptate făcute de Ovidiu Herea după ce a fost înjurat tot meciul de fanii Stelei

Steaua

Ovidiu Herea a făcut declaraţii surprinzătoare după ce a fost înjurat de suporterii Stelei pe tot parcursul meciului cu Metaloglobus, scor 1-1.

Ovidiu Herea, rapidist convins, a jucat 90 de minute pentru Metaloglobus, în meciul cu Steaua, scor 1-1, partidă disputată în Ghencea.

Atacantul în vârstă de 37 de ani a fost înjurat pe tot parcursul meciului, din cauza trecutului de rapidist şi spiritele s-au aprins şi mai rău după ce Herea a marcat golul egalizator.

Declaraţii surprinzătoare făcute de Ovidiu Herea după Steaua - Metaloglobus 1-1

Ovidiu Herea le-a stricat steliştilor debutul în noul sezon. În minutul 50, când tabela arăta 1-0 pentru Steaua, fostul jucător al Rapidului a marcat golul de 1-1 şi s-a bucurat în faţa galeriei echipei din Ghencea.

Herea n-a avut parte de o primire prea bună din partea suporterilor Stelei. Ba chiar un ultras a încercat să pătrundă în teren în momentul în care Herea a fost schimbat.

Cu toate acestea, Ovidiu Herea a avut un discurs fair-play la adresa adversarilor. Atacantul care a jucat 6 ani la Rapid a spus că şi-ar dori să o vadă pe Steaua în Liga 1, deoarece are toate condiţiile să joace acolo:

”Înţeleg rivalitatea asta, cu toate că eu sunt la Metaloglobus acum, dar de asta e frumos fotbalul. Şi noi tragem pentru play-off, chiar dacă în prima repriză nu am făcut o repriză strălucită

E altceva când joci pe un stadion frumos, chiar dacă eşti înjurat, dar de asta e frumos fotbalul, poate că şi injuraturile lor m-au făcut să mă motivez mai mult.

(Despre faptul că Steaua nu poate promova) E greu să te motivezi când ştii că nu ai un obiectiv. Sper pe viitor ca şi CSA să ajungă în Liga 1, pentru că au un stadion frumos, suporteri în numar mare şi locul lor este tot în Liga 1”, a declarat Ovidiu Herea.

Afla mai multe despre: herea