Precizarea făcută de FCSB, după ce Gheorghe Mustaţă a făcut parte din delegaţia oficială a echipei pentru meciul din Moldova: ”A venit cu noi. Omul are afaceri!” EXCLUSIV

MM Stoica a oferit o primă reacţie după ce Gheorghe Mustaţă a făcut parte din delegaţia oficială care s-a deplasat în Republica Moldova pentru meciul amical.

FCSB a marcat şase goluri şi în cel de-al doilea amical al verii, învingând pe Zimbru Chişinău cu 6-1 (2-0), sâmbătă, în deplasare. La Chişinău, echipa condusă de Toni Petrea a înscris doar de două ori în prima repriză, prin Darius Olaru (min. 10) şi Florinel Coman (min 28).

Şi-au mai trecut numele pe tabelă Joyskim Dawa (min. 61), Musi (min. 70), Mamut (min. 80) şi Ianis Stoica (min. 83). Golul gazdelor a fost reuşit de Pedro Rodriguez, în minutul 77.

Liderul suporterilor FCSB, Gheorghe Mustaţă, a fost surprins în delegaţia oficială a echipei lui Gigi Becali, care a ajuns cu autocarul în Otopeni. Mustaţă a zburat în Moldova alături de restul jucătorilor.

După acest eveniment, MM Stoica a clarificat totul. El recunoaşte că Mustaţă şi-a plătit biletul până în Moldova. El s-a deplasat în ţara vecină pentru a rezolva anumite afaceri, după cum a recunoscut oficialul FCSB.

”A venit cu noi. Omul are afaceri!”

”Nu a avut nicio treabă cu meciul. A avut o problemă de afaceri pe care a trebuit să o rezolve acolo. Şi-a plătit biletul. Ce puteam să facem, să nu-l luăm? Este incredibil că poate să apară din astea.

Ce voiai, să îl las să îşi ia un taxi? Să comentez ce? Că a venit cu noi. Omul are afaceri, construieşte blocuri. E o chestie excepţională pentru noi că cel mai important psuporter din peluza nord e aproape de noi. Mie nu mi-a cerut demisia Mustaţă? Că n-a fost mulţumit de formula de start. Şi acum ce să facem? Care e problema? Erau nişte probleme care s-au rezolvat între timp”, a spus MM Stoica, la Orange Sport.

Afla mai multe despre: fcsb-mm stoica-mustaţă