Prima "victimă" după thrillerul din FCSB - Farul. Decizie surprinzătoare luată în timpul meciului: "Îmi pare rău pentru acest jucător"

Farul Constanța

Farul Constanţa a revenit incredibil în meciul cu FCSB şi s-a impus cu 3-2, pe Arena Naţională, prin două goluri marcate în prelungirile partidei.

Autogolul lui Târnovanu şi reuşita lui Borza, ambele în prelungiri, au adus victoria incredibilă a Farului pe Arena Naţională, după ce Alibec marcase şi el primul gol al constănţenilor.

Revenit în urmă cu un an sub comanda lui Gheorghe Hagi, după experienţele nereuşite la Fortuna Dusseldorf şi la FCSB, Dragoş Nedelcu are parte din nou de un sezon dezamăgitor.

Mijlocaşul ajuns la 25 de ani nu este titular de bază în echipa Farului, iar în actuala stagiune a prins doar 14 meciuri, fără să marcheze vreun gol. De altfel, doi dintre cei mai importanţi atacanţi din istoria fotbalului românesc, Viorel Moldovan şi Florin Răducioiu, au remarcat şi ei regresul lui Dragoş Nedelcu.

"Nu e prima dată când Gică Hagi îl schimbă pe Nedelcu. Mie chiar îmi pare rău pentru acest jucător" , a declarat Florin Răducioiu la Prima Sport.

"A avut şi el momente dificile, a fost accidentat, dar încă nu şi-a regăsit forma din trecut, forma care l-a propulsat la FCSB" , a spus Viorel Moldovan.