VIDEO | Bătaie ca în filme spre finalul meciului Scoţia - Argentina! Noua Zeelandă a pierdut un avantaj considerabil şi a obţinut doar o remiză cu Anglia

Rugby

În ultimele meciuri de pregătire dinaintea Six Nations, Scoţia a reuşit să o învingă pe Argentina, în timp ce Anglia a obţinut o remiză cu Noua Zeelandă.

Bătaie ca în filme spre finalul meciului Scoţia - Argentina

A fost show total pe Twickenham. Anglia şi Noua Zeelandă au terminat la egalitate un meci uluitor în care gazdele au revenit formidabil după ce la pauză reuşiseră doar 3 puncte.

Finalul de partidă a fost incredibil - Anglia a făcut istorie - a recuperat 19 puncte în doar 8 minute în faţa All Blacks. Cu 3 eseuri au închis tabela la 25-25.

În Scoţia, rugby-ul nu a mai fost sportul gentlemanilor. Gazdele au bătut măr pumele argentiniene pe tabelă şi au încercat şi la pumni. La final a fost 52-29 pentru scotieni. 8 eseuri au reusit europenii.

Afla mai multe despre: rugby