Ianis Hagi, prima reacţie după umilinţa de pe „Bernabeu” cu Real Madrid: „Trebuie să uităm acest meci!”

Stranieri

Ianis Hagi a fost titular pentru Alaves în meciul cu Real Madrid pe „Bernabeu”, pierdut cu scorul de 0-5.

Primele declaraţii ale lui Ianis Hagi după umilinţa suferită de Alaves pe „Bernabeu” cu campioana Real Madrid

Românul a prins 71 de minute pe teren şi a fost unul dintre cei mai activi fotbalişti de la Alaves, fără a reuşi să înscrie. La fiecare tentativă a lui Ianis, uriaşul Thibaut Courtois a fost la post şi a intervenit senzaţional.

Chiar şi aşa, prestaţia internaţionalului român a fost una lăudată de spanioli, iar la finalul meciului, Ianis Hagi a fost cerut la interviu pentru a explica înfrângerea dură.

Acum ai 50% pentru 24 luni reducere la abonamente la trecerea de pe PrePay. Oferta, la Orange

„Ne doare această înfrângere. Trebuie să uităm această partidă cât se poate de repede şi să ne gândim la ce vom face de acum încolo!

Noi ne-am îndeplinit obiectivul, cu patru etape înainte de finalul campionatului. Consider că Alaves a făcut un sezon foarte bun.

Mai avem acum încă două meciuri, unde cu siguranţă trebuie să jucăm mai bine decât am facut-o astăzi!”, a declarat Hagi.

Alaves nu are niciun fel de emoţie în ceea ce priveşte retrogradarea. Echipa la care este împrumutat Ianis Hagi este pe locul 11 în La Liga, cu 42 de puncte, 13 peste primul loc de retrogradare.

Acum ai nelimitat minute şi SMS, de la 3€/lună, abonament la portare. Oferta, la Orange

Afla mai multe despre: ianis hagialavesreal madrid