De-a lungul timpului, foarte puţini jucători români au avut şansa să câştige Liga Campionilor, în afară de cei din generaţia Steaua 1986. Unul a avut această posibilitate în carieră, la nouă ani distanţă, dar nu a reuşit să profite.
De-a lungul timpului, foarte puţini jucători români au avut şansa să câştige Liga Campionilor, în afară de cei din generaţia Steaua 1986. Unul a avut această posibilitate în carieră, la nouă ani distanţă, dar nu a reuşit să profite.
Como a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia Lecce, în etapa a 27-a din Serie A.
În urma acestui rezultat, Craiova rămâne lider în Superliga, cu 59 de puncte. De partea cealaltă, Metaloglobus este în continuare lanterna roşie, cu 11 puncte.