Handbal

În proces de divorţ, Cristian Gaţu s-a afişat cu noua parteneră de viaţă. Marele handbalist a rupt tăcerea: "Nu mă simt vinovat" | EXCLUSIV Play Play

Marele handbalist Cristian Gaţu (78 de ani), a sărbătorit, miercuri, 50 de ani de când naţionala de handbal a României a câştigat Campionatul Mondial în faţa RDG. La eveniment şi-a făcut apariţia alături de femeia pe care soţia o acuză că e noua parteneră cu care locuieşte într-un apartament din Bucureşti.

Premieră în istoria handbalului românesc! Avem două echipe în Final Four-ul European League. Brăila a câştigat meciul cu Podravka şi poate juca cu Buzău în semifinale

Dunărea Brăila s-a calificat duminică, pe teren propriu, la Turneul Final Four al European League, după ce a învins formaţia croată HC Podvraka, scor 26-25 (10-12), şi în manşa retur din sferturile de finală. Dunărea Brăila se alătură Gloriei Bistriţa în faza semifinalelor competiţiei.