![Joan Chelimo Melly a câştigat cursa de semimaraton de la Paris!](http://i0.1616.ro/media/541/2981/36266/21511738/1/chelimo.jpg?width=535&height=537)
Atleta română de origine kenyană Joan Chelimo Melly a câştigat cursa de semimaraton de la Paris, desfăşurată duminică, şi a stabilit cu această ocazie un nou record naţional, potrivit paginii de Facebook a Clubului Sportiv Dinamo.
Atleta română de origine kenyană Joan Chelimo Melly a câştigat cursa de semimaraton de la Paris, desfăşurată duminică, şi a stabilit cu această ocazie un nou record naţional, potrivit paginii de Facebook a Clubului Sportiv Dinamo.
Atleta română Alina Rotaru-Kottmann, antrenată de Mihai Corucle, a obţinut calificarea la Jocurile Olimpice de la Paris din 2024.