!["S-a aprobat"! Denumire nouă în competiţie pentru CSA Steaua din sezonul următor al Ligii 2](http://i0.1616.ro/media/541/2981/38946/21679619/1/denumire-steaua-bucuresti.jpg?width=535&height=537)
A fost aprobată solicitarea Ministerului Apărării Naţionale în privinţa numelui pe care CSA Steaua Bucureşti îl va folosi în noul sezon competiţional din Liga 2.
A fost aprobată solicitarea Ministerului Apărării Naţionale în privinţa numelui pe care CSA Steaua Bucureşti îl va folosi în noul sezon competiţional din Liga 2.
Steaua se pegăteşte pentru noul sezon competiţionat, al patrulea consecutiv în Liga 2, iar şansele ca roş-albaştrii să obţină dreptul de a promova în Superligă par minime în momentul acesta.
Steaua Bucureşti va bifa al patrulea sezon consecutiv în Liga 2. ”Militarii” nu şi-au schimbat statutul de club de drept public, iar şansele ca acest lucru să se schimbe sunt minime în acest moment.