![Echipele româneşti în Europa, ca Franţa la EURO 2024. Panduru: ”Trebuie să vină pe jos ca să-i baţi? Nu dăm un gol din acţiune”](http://i0.1616.ro/media/541/2981/36188/21683011/1/cfr-europa-pandi.jpg?width=535&height=537)
A fost o săptămână nefastă pentru echipele româneşti în meciurile din cupele europene. Nici campioana FCSB, dar nici Corvinul, CFR Cluj şi Craiova nu au reuşit să câştige.
A fost o săptămână nefastă pentru echipele româneşti în meciurile din cupele europene. Nici campioana FCSB, dar nici Corvinul, CFR Cluj şi Craiova nu au reuşit să câştige.
Cristi Balaj, preşedintele lui CFR Cluj, a făcut un anunţ despre transferul lui Răzvan Sava (22 de ani), portarul echipei din Gruia. Oficialul formaţiei ardelene a oferit o veste importantă în privinţa viitorului goalkepeerul cu prezenţe în lotul echipei naţionale a României.
Aşa cum era de aşteptat, Karlo Muhar nu va mai îmbrăca tricoul lui CFR Cluj şi din sezonul următor. Cristi Balaj, preşedintele ardelenilor, a dezvăluit că Muhar a primit o ofertă din Orient şi nu va mai continua sub comanda lui Dan Petrescu.