![Până şi croaţii au recunoscut: ”Corvinul a fost mai bună, mai rapidă, mai agresivă”](http://i0.1616.ro/media/541/2981/36227/21682874/1/cor-rij-el.jpg?width=535&height=537)
Corvinul a reuşit să ţină piept vicecampioanei din Croaţia, Rijeka, iar returul se anunţă de totul sau nimic pentru ambele echipe.
Corvinul a reuşit să ţină piept vicecampioanei din Croaţia, Rijeka, iar returul se anunţă de totul sau nimic pentru ambele echipe.
Corvinul Hunedoara a reuşit surpriza anului în fotbalul românesc şi să câştige Cupa României, după ce a învins-o pe Oţelul Galaţi la loviturile de departajare. Antrenorul echipei, Florin Maxim (43 de ani), a fost invitatul special în studioul Orange Sport.
Antrenorul momentului în România, Florin Maxim (43 de ani), nu ia în calcul plecarea de la Corvinul Hunedoara. Principalul a dezvăluit că are condiţiile şi susţinerea necesare, pentru a continua.