Simona Halep, numărul trei mondial, a declarat pentru site-ul WTA că Fed Cup este la fel de importantă pentru ea ca un turneu de Mare Şlem, după ce a reuşit calificarea cu echipa României în semifinalele competiţiei.
Simona Halep, numărul trei mondial, a declarat pentru site-ul WTA că Fed Cup este la fel de importantă pentru ea ca un turneu de Mare Şlem, după ce a reuşit calificarea cu echipa României în semifinalele competiţiei.
Fostul numărul 1 mondial Andy Murray a declarat, vineri, că intenţionează să se retragă din tenisul profesionist anul acesta, dar a afirmat că speră să poată ajunge până la turneul de la Wimbledon, adăugând totodată că Australian Open (14-27 ianuarie) ar putea fi ultima sa competiţie, informează AFP.
Mihai Pintilii, mijlocaşul celor de la FCSB, a vorbit despre relaţia pe care o are cu Ovidiu Haţegan şi Istvan Kovacs, cei mai buni arbitri români la ora actuală.