Handbalista Cristina Neagu, de la CSM Bucureşti, a fost aleasă jucătoarea lunii februarie în urma anchetei EHF. La masculin, câştigător este Hugo Descat (Montpellier).
Handbalista Cristina Neagu, de la CSM Bucureşti, a fost aleasă jucătoarea lunii februarie în urma anchetei EHF. La masculin, câştigător este Hugo Descat (Montpellier).
Echipa de handbal feminin Gloria Bistriţa a fost învinsă duminică, în deplasare, de formaţia daneză Odense Handbold, cu scorul de 25-19 (9-9), în cea de-a treia partidă din grupa C a Cupei EHF.
În manşa tur din finala Cupei EHF la handbal feminin, Esbjerg şi Siofok au reuşit un meci spectaculos, în care au fost implicate şi două jucătoare din România. Partida poate fi urmărită şi pe Telekom Sport 2 de la ora 23:30.