Dinamo a pierdut surprinzător meciul de pe propriul teren cu FC Botoşani, scor 1-2, şi a ratat prezenţa în play-off. Este al doilea an consecutiv în care "câinii" nu se clasează în primele şase la finalul sezonului regulat.
Dinamo a pierdut surprinzător meciul de pe propriul teren cu FC Botoşani, scor 1-2, şi a ratat prezenţa în play-off. Este al doilea an consecutiv în care "câinii" nu se clasează în primele şase la finalul sezonului regulat.
În ultimul meci din runda a 11-a, în direct la Telekom Sport 1, FC Botoşani a învins-o pe Dinamo pe teren propriu şi au trecut peste ei în clasament.
FC Botoşani s-a impus, astăzi, pe teren propriu, în faţa celor de la Gaz Metan Mediaş, în ultima etapă a Ligii I, scor 1-0. Victoria moldovenilor se răsfrânge şi asupra luptei dintre Dinamo, Viitorul şi Poli Iaşi: "câinii" nu se mai pot califica în play-off dacă pierd cu Astra.