Stadionul ”Motorul” din Arad a devenit neîncăpător la meciul dintre UTA şi Dinamo, din şaisprezecimile Cupei României. Arădenii au fost eliminaţi, dar fanii şi-au susţinut favoriţii pe întreaga durată a partidei.
Stadionul ”Motorul” din Arad a devenit neîncăpător la meciul dintre UTA şi Dinamo, din şaisprezecimile Cupei României. Arădenii au fost eliminaţi, dar fanii şi-au susţinut favoriţii pe întreaga durată a partidei.
În faţa a aproximativ 11.000 de români, naţionala de tineret a reuşit o calificare istorică în semifinalele Campionatului European. La final, suporterii români au sărbătorit pe străzi performanţa atinsă de jucătorii lui Mirel Rădoi.
Nu mulţi fani au fost prezenţi la meciul dintre Dinamo şi FC Hermannstadt din runda cu numărul trei a play-out-ului, dar cei prezenţi s-au asigurat că transmit un mesaj celor de la Liga Profesionistă de Fotbal şi de la Federaţia Română de Fotbalul în cazul meciului dintre Astra şi FCSB.