![Moment pentru istorie! Nadia Comăneci a dus flacăra olimpică pentru a fi aprins vasul, alături de legendarii Serena Williams, Carl Lewis şi Rafael Nadal](http://i0.1616.ro/media/541/2981/36273/21683143/1/nadia-comaneci.jpg?width=535&height=537)
Legendarii Nadia Comăneci, Carl Lewis, Serena Williams şi Rafael Nadal s-au aflat în ambarcaţiunea care au dus flacăra olimpică, pe Sena, la Grădinile Tuileries, pentru a fi aprins vasul olimpic.
Legendarii Nadia Comăneci, Carl Lewis, Serena Williams şi Rafael Nadal s-au aflat în ambarcaţiunea care au dus flacăra olimpică, pe Sena, la Grădinile Tuileries, pentru a fi aprins vasul olimpic.
FCSB a pierdut cu Oţelul Galaţi, scor 0-2, într-un meci din etapa a treia din Superliga. Cisotti (45) şi Zivulic (59) au adus victoria pentru echipa lui Dorinel Munteanu.
A fost o săptămână nefastă pentru echipele româneşti în meciurile din cupele europene. Nici campioana FCSB, dar nici Corvinul, CFR Cluj şi Craiova nu au reuşit să câştige.