![Ce a declarat Ioan Ovidiu Sabău, după prima victorie a lui ”U” Cluj din acest sezon](http://i0.1616.ro/media/541/2981/36188/21677132/1/fc-universitatea-cluj-afc-hermannstadt-superliga-superbet-21-07-2024-1.jpg?width=535&height=537)
Ioan Ovidiu Sabău a tras concluziile la finalul partidei dintre Universitatea Cluj şi Hermansntadt, câştigată de ”studenţi” cu 3-1.
Ioan Ovidiu Sabău a tras concluziile la finalul partidei dintre Universitatea Cluj şi Hermansntadt, câştigată de ”studenţi” cu 3-1.
U Cluj - Hermannstadt s-a încheiat 3-1, în Ardeal, în a doua etapă din Superliga. Meciul a fost decis încă din minutul 41, când sibienii au redus din diferenţă. A doua repriză a fost lipsită de ocazii. U Cluj e lider în campionat, cu patru puncte, în timp ce Hermannstadt e pe 13, cu 1 punct.
Şeful tenisului de masă din România îşi pune mari speranţe în sportivii săi la Jocurile Olimpice de la Paris. Acolo, „tricolorii” se vor lupta pentru medalii în 4 probe: echipe fete, dublu mixt şi simplu feminin şi masculin.