"A atins mingea cam cât Haţegan". MM Stoica, ironie maximă la adresa unei vedete după Juventus - Manchester Unitedgalerie foto

Mihai Stoica a făcut o nouă remarcă în stilul caracteristic, la finalul primei reprize dintre Juventus şi Manchester United.

Oficialul FCSB-ului l-a luat la ţintă pe mijlocaşul francez Paul Pogba, care a deţinut pentru o bună bucată de timp recordul pentru cel mai scump fotbalist din istorie.

"N-am înţeles şi probabil că nu voi înţelege niciodată de ce a costat atât de mult Paul Labile Pogba. Nu e nici închizător, nici număr 10. Înalt, atletic, cu un gol marcat la 5-6 meciuri, în condiţiile în care a jucat şi joacă la echipe care-şi domină autoritar adversarii. Dacă el e un număr 8 de peste 100 milioane, cât ar fi costat Lampard dacă ar fi avut 25 de ani azi? Xavi? Stevie G? Iniesta?

P.S. Dacă vine şi el în repriza a doua, poate să marcheze azi. E loc. Până acum, a atins-o cam cât Haţegan", a notat Mihai Stoica, pe pagina sa de Facebook.

Afla mai multe despre: mihai stoicapogbaunited