”A făcut o parte din antrenament”. Ultimele veşti despre Dennis Man + Ce se întâmplă cu Valentin Mihăilă

Anunţul italienilor în legătură cu accidentarea lui Dennis Man, dar şi despre starea lui Valentin Mihăilă.

”A făcut o parte din antrenament”.Ultimele veşti despre Dennis Man + Ce se întâmplă cu Valentin Mihăilă

Dennis Man a ieşit accidentat, pe data de 10 ianuarie, în minutul 24 al partidei dintre Inter şi Parma, încheiată cu scorul de 2-1 în Cupa Italiei.

În timp ce, Valentin Mihăilă a fost titular pentru Parma, în meciul de pe teren propriu împotriva lui Genoa, dar a rezistat doar 14 minute pe teren. După un sfert de oră, fostul jucător al lui CSU Craiova s-a accidentat, şi a fost nevoit să iasă de pe teren. Românul a fost vizibil afectat de accidentare şi a plâns când a părăsit terenul.

Italienii au scris despre starea celor doi jucători care evoluează în Serie B.

”Dennis Man a făcut o parte din antrenament alături de coechipierii săi. Evident, Valentin Mihăilă a lipsit. El aşteaptă rezultatul investigaţiei medicale, după ce s-a accidentat la meciul cu Genoa şi a fost forţat să părăsească terenul în prima repriză”, au scris cei de la ParmaLive.

•  5 goluri are Dennis Man în tricoul Parmei în cele 19 meciuri în care a evoluat

Drăguşin integralist, Puşcaş doar jumătate de oră

Parma a câştigat meciul cu Genoa, scor 2-0, graţie reuşitelor semnate de Benedyczak şi Franco Vazquez. Graţie acestui succes, Parma a acumulat 33 de puncte şi se află pe locul şapte, poziţie ce îi asigură play-off-ul la sfârşitul sezonului regular. De cealaltă parte, Genoa rămâne pe locul doi, cu 40 de puncte, la 11 lungimi distanţă de Frosinone, liderul autoritar din Serie B.

Afla mai multe despre: dennis man şi valentin mihaila