”A fost 11 metri clar, e o ruşine!”. Florin Răducioiu le dă dreptate roş-albaştrilor la cea mai controversată fază din FCSB - FC Voluntari

Echipa FCSB a încheiat la egalitate duminică seara, pe teren propriu, scor 0-0, cu formaţia FC Voluntari, în etapa a 13-a din Superligă.

Într-un meci disputat, dar fără multe cartonaşe galbene, FCSB şi FC Voluntari au jucat pe contre, iar elevii lui Charalambous au ratat mai multe ocazii.

Compagno a ratat în minutul 11, apoi Armaş a scos la capul lui Compagno, în minutul 35, acelaşi Armaş a respins la şutul lui Octavian Popescu, douăzeci de minute mai târziu.

Raţă a ratat pentru oaspeţi în minutul 80, apoi Jesus Fernandez a scos şutul lui Miculescu, în minutul 82, iar Băluţă a trimis în bară, în minutul 90+5.. S-a terminat 0-0, FCSB are 30 de puncte şi e lider, în timp ce FC Voluntari e oe 12, cu 13 puncte.

A fost sau nu penalty? Răspunsul lui Florin Răducioiu

FCSB a scos doar o remiză albă, pe propriul teren, cu FC Voluntari. În ultimele minute ale partidei de pe Arena Naţională, vicecampioana României a cerut un penalty la o fază controversată, însă centralul Marian Barbu a lăsat jocul să meargă mai departe.

Florin Răducioiu a analizat faza şi a răbufnit: ”A fost 11 metri clar!”.

”Este 11 metri clar, mingea se ducea în poartă. Nu pot să cred că nu s-a dat 11 metri cu toate aceste tehnologii. Uitaţi-vă unde are mâna, ce naiba? 11 metri clar, este o ruşine!”, a punctat fostul atacant al naţionalei, potrivit Primasport.

Echipele care au evoluat:

• FCSB: Târnovanu - Pantea, Dawa, Ngezana, Radunovic (C. Ganea 75) – Lixandru (Pv. Popescu 46, Ad. Şut, Olaru - D. Rotariu (A.. Băluţă 46), Compagno (Miculescu 64), Fl. Coman (Oct. Popescu 40). ANTRENOR: Elias Charalambous
  • FC VOLUNTARI: J. Fernandez - Ricardinho, Cr. Paz, Armaş - R. Boboc, V. Raţa (Bozickovic 90), Crepulja, D. Andrei (A. Niţu 90), Carnat (Voican 86) – Nemec (Cocian 90), Dumiter (D. Florea 78). ANTRENOR: Ilie Poenaru

Afla mai multe despre: fcsbpenaltyvoluntari