”A fost mâna lui Tătă”. Laude pentru Tătăruşanu după AC Milan - Fiorentina. Ce notă a primit în presa din Italia

AC Milan

Echipa italiană AC Milan a câştigat duminică, pe teren propriu, meciul disputat în compania echipei AC Fiorentina, scor 2-1. Golul victoriei milaneze a fost un autogol înscris în minutele de prelungire.

AC Milan, cu portarul român Ciprian Tătăruşanu integralist, a deschis scorul foarte repede, încă din minutul 2, dar s-a văzut egalată în minutul 28. Salvarea lui Milan a venit de la autogolul lui Milenkovic, din minutul 90+1. Tătăruşanu a avut câteva intervenţii bune în poarta gazdelor.

În clasament AC Milan este pe locul 2, cu 33 de puncte, la opt puncte de lider, Napoli.

Pentru evoluţia din meciul cu Fiorentina, Ciprian Tătăruşanu a primit nota 6.5 din partea italienilor, care au titrat ”A fost mâna lui Tătă”

”La a treia reluare puteţi înţelege cum a pus mâna pe maşina de curse (n.r. mingea trimisă) a lui Biraghi. Exultare justificată”, au mai notat cei de la Tuttomercatoweb.

Rezultatele înregistrate duminică în etapa a 15-a din Serie A:

• Atalanta – Inter Milano 2-3 (Lookman 25 penalti, Luis Palomino 77 / Dzeko 36, 56, Luis Palomino 67 autogol);
  • Monza – Salernitana 3-0 (C. Augusto 24, D. Mota 35, Pessina 75 penalti);
  • AS Roma – Torino 1-1 (Matic 90+4 / Linetty 56);
  • Hellas Verona – Spezia 1-2 (Verdi 30 / Nzola 53, 69);
  • AC Milan – AC Fiorentina 2-1 (Rafael Leao 2, Milenkovic 90+1 autogol / Barak 28).

Afla mai multe despre: ac milanciprian tatarusanu