”A fost o singură echipă pe teren”. Declaraţiile lui Adi Mutu după remiza cu Farul

Rapid

Echipa Rapid Bucureşti a terminat la egalitate vineri, pe teren propriu, scor 1-1, partida din etapa a 15-a a Superligii, jucată împotriva formaţiei Farul Constanţa.

”A fost o singură echipă pe teren”. Declaraţia lui Adi Mutu după remiza cu Farul

În primul meci al etapei a 15-a din Superligă, Alibec a deschis scorul în Giuleşti, în minutul 20, după o pasă excelentă primită de la Grameni. Gazdele au egalat în minutul 53, când Săpunaru a înscris cu o lovitură de cap din lovitura liberă executată de Ioniţă.

Adi Mutu, antrenorul echipei Rapid, a vorbit despre remiza de azi din Giuleşti.

”Cred că am făcut un joc solid, am dominat acest meci, păcat că acolo la finalizare trebuie să lucrăm mai mult. Din păcate nu am reuşit să câştigăm meciul, deşi am meritat. Sincer ce le-am zis a fost să joace ca în prima repriză. Au dat un gol pe o pasă foarte bună, dar cred că noi am dominat meciul. Am abordat o tactită agresivă, diferenţa s-a făcut în faţa porţii.

Meritam să câştigăm. Alibec e jucătorul Farului şi nu cred că l-a umilit pe Dragoş Grigore, trebuie să vă uitaţi la tot meciul. Fundaşii noştri s-au descurcat exemplar. Îmi place să mă uit la băieţii mei, Alibec e normal să reuşească anumite driblinguri. Au câştigat o sumedenie de dueluri. Rapid a fost o singură echipă pe teren”, a declarat Adi Mutu după meci.

În minutul 87 Emmers a marcat, dar Istvan Kovacs a anulat golul pentru un henţ la Albu.

Echipele care au evoluat:

• RAPID: Moldovan - Onea, Săpunaru, Dr. Grigore, Jr. Morais - Kait, Al. Albu, Emmers - Sefer, Luckassen (Vojtus 78), Al. Ioniţă II. ANTRENOR: Adrian Mutu
  • FARUL: Aioani - Sîrbu, Larie, M. Popescu, Kiki - Artean, Băluţă (Torje 65), Grameni (Casap 66) - Alibec, L. Munteanu (Corinus 79), Pitu (Doukoure 46). ANTRENOR: Gheorghe Hagi

Afla mai multe despre: rapidfarul,