A jucat 22 de minute, dar nu s-a întâlnit cu mingea! Cifre şocante în Olanda - Anglia pentru un star din Premier Leaguegalerie foto

Internaţionalul englez Jamie Vardy a avut parte de un meci de dat rapid uitării în faţa Olandei, partidă câştigată de Anglia, scor 1-0,

Starul lui Leicester City a intrat pe teren în minutul 68, în locul lui Marcus Rashford, însă cu situranţă selecţionerul Gareth Southgate nu va avea prea multe cuvinte de laudă la adresa sa.

Omul care a explodat pur şi simplu în sezonul 2015-2016, când a ajutat-o pe Leicester să câştige titlul în Anglia şi a debutat şi la echipa naţională, participând ulterior la Euro 2016, nu a avut niciun şut pe poartă, nu a reuşit nicio pasă şi, mai mult, nu a atins mingea nici măcat o dată în cele peste 22 de minute petrecute pe teren.

În plus, Vardy a fost implicat într-un singur duel, unul aerian, şi acela pierdut, în mod evident.

Jurnaliştii englezi prezintă cifrele şocante ale lui Vardy din meciul cu Olanda şi le compară cu cele ale închizătorului Eric Dier, care a jucat un singur minut, dar tot a reuşit să atingă mingea o dată.

Afla mai multe despre: vardycifre vardy,