A marcat cu CFR Cluj şi şi-a făcut planuri pentru naţională: "Eu zic că pot fi atacantul echipei României"

Intrat la pauza meciului dintre U Craiova şi CFR Cluj, Jovan Markovic a egalat la 2 pentru olteni cu o execuţie superbă din afara careului de 16 metri.

"Mă bucur că am reuşit să câştigăm, sperăm să câştigăm şi meciurile viitoare, acum suntem într-o euforie foarte mare, sperăm să câştigăm fiecare meci sa ne batem la locul doi, poate chiar şi la campionat.

Eu zic că pot sa fiu atacantul naţionalei, ma bucur ca am facut un joc bun sper sa fac cat mai multe şi să ajung la naţională.

A fost o nebunie de meci, eu speram să câştigăm, aveam încredere în echipa mea până în ultimul moment când am reuşit să şi marcăm. În careu, trebuie să te lupţi pentru orice minge, trebuie să fii acolo, apoi să vină un coleg să marcheze. Ţinta noastră este să prindem locul al doilea şi să câştigăm Cupa României. Dacă avem şanse să mergem să luptăm şi pentru campionat, nu e problemă" , a declarat Jovan Markovic.

U Craiova - CFR Cluj 3-2

Universitatea Craiova a învins-o, duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, pe CFR Cluj, într-un meci din etapa a patra a play-off-ului Ligii I. Oltenii au revenit de la 1-2 şi au marcat ultimul gol în minutul 90+6.

Clujenii nu l-au avut pe bancă pe Dan Petrescu, antrenorul fiind suspendat.

La meci au asistat peste 22.000 de spectatori.

• Universitatea Craiova: Pigliacelli – Vătăjelu, Papp, Screciu, Bancu – Mateiu (Bic ’81), Al. Creţu (Roguljic ‘90+1) – Gustavo (Cîmpanu ’63), Nistor (Baiaram ’46), A. Ivan – Koljic (Markovic ’46). Antrenor: Laurenţiu Reghecampf
  • CFR Cluj: Hindrich – Susic, Burcă, Graovac, Camora – Bordeianu (Sigurjonsson ‘90+5), Boateng, C. Deac (Yuri ’86) – Neguţ (Petrila ’46), Debeljuh (Dugandzic ’75), Omrani (Păun ’75). Antrenor: Dan Petrescu

Partida FCSB – FC Voluntari va avea loc luni, de la ora 21.00.

Clasamentul play-off-ului este următorul: 1. CFR Cluj – 45 de puncte, 2. FCSB – 37, 3. Universitatea Craiova – 36, 4. FC Voluntari – 30, 5. Farul Constanţa – 28, 6. FC Argeş – 24

Afla mai multe despre: u craiova