A venit nota de plată! Ce decizie a luat Gigi Becali după ce Billel Omrani a distrus uşa vestiarului pe stadionul Ion Oblemenco

Omrani a fost protagonistul unui gest violent pe stadionul Ion Oblemenco, iar Gigi Becali a luat măsuri.

FCSB a învins, în deplasare, formaţia FCU Craiova, scor 2-0, într-un meci al etapei a 18-a din Superligă. Meciul de la Craiova nu a beneficiat de sistemul VAR din cauza unor probleme tehnice avute de maşina pe care sunt instalate echipamentele – respectiv probleme privind alimentarea cu curent electric.

FCSB a deschis scorul la Craiova prin Octavian Popescu, care a înscris în minutul 4 cu un şut de la distanţă. Golul al doilea al bucureştenilor a venit în minutul 26, la un corner al lui Cordea, deviere Şut şi Dawa a majorat diferenţa pe tabelă.

În minutul 56, Omrani a fost înlocuit de Mihai Pintilii, după ce atacantul nu a făcut o repriză bună. Fostul jucător a fost foarte supărat după ce a fost schimbat, iar el a mers către vestiar, unde cu o lovitură de picior violentă a distrus uşa vestiarului de la stadionul Ion Oblemenco.

Cei care se ocupă cu oragnizarea stadionului au constatat dauna. Cei care ar trebui să plătească sunt cei care au organizat meciul, dar clubul din Oltenia s-a dus la FCSB pentru a recupera paguba.

După ce a aflat de ieşirea atacantului, Gigi Becali a decis să îl sancţioneze. Potrivit GSP, FCSB a declanşat o procedură disciplinară împotriva lui Omrani.

Surse din interiorului clubului ar susţine că Omrani a fost informat că a încălcat mai multe prevederi din contract, afectând imaginea celor de la FCSB.

Omrani a fost amendat cu suma de 5 mii de euro, adică 25 la sută din salariul lui în valoare de 20.000 de euro. În meciul contra lui FC Botoşani, Omrani a fost doar rezervă.

Afla mai multe despre: fcsb-omrani-ion obleneco