Abia l-a adus la FCSB şi deja s-a convins. Gigi Becali, ultimatum pentru noul său transfer: ”Nu a fost în nota lui”

Gigi Becali (65 de ani) şi-a exprimat opinia faţă de un jucător adus la FCSB în această iarnă. Patronul roş-albaştrilor a precizat care este situaţia fotbalistului după evoluţia sa din duelul cu Universitatea Craiova.

FCSB a învins-o în deplasare pe Universitatea Craiova, scor 3-0, în etapa a 23-a din Superliga României.

Golurile bucureştenilor au fost marcate de Olaru (45+8), din penalty, Coman (50) şi Miculescu (83).

A fost cea de-a doua victorie reuşită de FCSB în 2024 din tot atâtea meciuri jucate, fără să primească gol.

În acest meci, în absenţat italianului Andrea Compagno care nu a fost în lotul deplasat de Elias Charalambous la Craivoa, titular în centrul atacului FCSB a fost brazilianul Luis Phelipe.

Gigi Becali: ”Eu zic că va fi mai bun cu Farul". Oare?

Dar acesta nu l-a impresionat pe Gigi Becali. Jucătorul adus în această iarnă de la Poli Iaşi a jucat doar o repriză, fiind schimbat la pauză.

Brazilianul mai are o şansă de a-i demonstra finanţatorului său de ce este în stare: meciul din etapa următoare, cu Farul Constanţa.

"Luis Phelipe nu a fost în nota lui, adică dacă vezi că a fost schimbat, nu a fost. A avut emoţii. Miza jocului, teama, primul joc mai important pentru el, dar eu zic că va fi mai bun cu Farul", a declarat Gigi Becali, în conferinţa sa de la palat.

În afară de duelul cu Universitatea Craiova, Luis Phelipe mai are o singură apariţie în tricoul FCSB-ului, în primul meci al anului, cu UTA Arad (4-0).

Afla mai multe despre: fcsbluis phelipegigi becalisuperliga