AC Milan poate, chiar şi fără Zlatan Ibrahimovic! "Diavolii" au învins Fiorentina şi rămân pe primul loc în Serie A

AC Milan

AC Milan, cu Ciprian Tătăruşanu rezervă, a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa Fiorentina, într-un meci din etapa a noua a campionatului Italiei.

Golurile au fost marcate de Romagnoli ’18 şi Kessie ’27 (penalti).

Kessie a ratat un penalti în minutul 40. În urma acestui rezultat, AC Milan rămâne lider în Serie A, cu 23 de puncte şi fără nicio înfrângere în nouă etape.

Tot duminică, echipa Crotone, cu Denis Drăguş pe teren din minutul 59, a fost învinsă, în deplasare, cu scorul de 1-0, de Bologna. A marcat Soriano, în minutul 45+2.

Partidele Cagliari – Spezia şi Napoli – AS Roma au loc de asemenea duminică, iar confruntările Torino – Sampdoria şi Genoa – Parma se vor disputa luni.

Afla mai multe despre: ac milanserie avictorie