Accidentare de ultimă oră la naţională. A părăsit cantonamentul şi se întoarce la club

România a fost învinsă de Germania, 2-3, într-un meci din Liga Elitelor U20.

Bordoşanu a părăsit cantonamentul naţionalei

Antonio Borduşanu a suferit, în timpul meciului cu Germania U20, o accidentare, motiv pentru care, în minutul 61, selecţionerul Costin Curelea a fost nevoit să-l schimbe. Ulterior, fotbalistul a primit un tratament recomandat de către doctorul lotului U20. Astăzi, jucătorul a părăsit cantonamentul tricolorilor, urmând să se întoarcă la club.

• 10 septembrie – Anglia U20 – România U20, ora 21:00 (ora României), stadion „Edgeley Park”, Stockport.

Pe lângă acesta, şi Cătălin Vulturar a părăsit cantonamentul lotului U20, urmând să revină sub comanda lui Daniel Pancu, la lotul U21, pentru duelul contra selecţionatei similare a Finlandei, din 10 septembrie, din preliminariile Campionatului European U21 ce va avea loc în 2025.

România a condus-o pe Germania cu 2-0, însă tricolorii au pierdut meciul

Într-o atmosferă fantastică pe Stadionul Francisc von Neuman din Arad, România a deschis scorul prin Rareş Burnete, fotbalistul lui Lecce, la o fază la care şi portarul german a avut partea lui de vină.

În minutul 50, Alex Musi a dublat avantajul gazdelor din penalty, iar tricolorii păreau că vor obţine o victorie istorică.

Dubla lui Ansah şi golul lui Pejcinovic au marcat golurile Germaniei.

Afla mai multe despre: antonio borduşanuromânia u20accidentare