Adi Mihalcea, dezamăgit după ce Gloria Buzău a fost egalată de FC Braşov în minutul 90+4: ”E greu de digerat...”

Liga 2

Formaţia Gloria Buzău a remizat, joi, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Braşov, într-un meci din etapa a 17-a a Ligii 2 Casa Pariurilor, prima din acest an. FC Braşov a obţinut un punct datorită unui gol marcat în minutul 90+4.

Golul gazdelor a fost marcat de Dudu, în minutul 34. Pentru oaspeţi a egalat Mitrov, în minutul 90+4.

Adi Mihalcea a vorbit după remiza de azi. Antrenorul echipei Gloria Buzău a rămas dezamăgit de golul primit în minutul 90+4.

”Extrem de mare. Cred că a fost un joc pe care l-am controlat. Am intrat puţin mai tensionaţi. Am avut ocazii de a marca. Să iei gol aşa, pe o centrare când ai 6 oameni cu talie în careu, e greu de digerat. Băieţii au avut o atitudine remarcabilă.

Nu am ce să le reproşez, poate doar celor care au intrat de pe bancă. Luptam pentru un obiectiv, e presiune pe toată lumea, dar trebuie să suporţi. Nu ar trebui să caut vinovaţi. Se complică lucrurile pentru play-off, vom trage concluzii după etapa asta. Eu şi Alexa suntem prieteni, a făcut o treabă bună la Braşov”, a declarat Mihalcea.

Gloria Buzău ocupă locul 6 în clasament, cu 27 de puncte, în timp ce FC Braşov este pe 8, cu 24 de puncte. Lider este CSA Steaua – 33 de puncte.

Afla mai multe despre: adi mihalceagloria buza