Adi Mutu îşi ”scuză” jucătorii după remiza cu Sepsi: ”Echipa a fost afectată, s-a simţit apăsarea mentală după meciul cu Farul”

Rapid

Formaţia Rapid a remizat, vineri seară, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa Sepsi Sfântu Gheorghe, într-un meci din etapa a opta a play-off-ului Superligii.

Lovitura de start a fost dată de Rică Răducanu, care a fost şi sărbătorit de fani cu ocazia împlinirii a 77 de ani la 10 mai.

Tehnicianul echipei Rapid, Adrian Mutu, a declarat vineri seară, după meciul cu Sepsi, scor 0-0, că remiza este echitabilă, el precizând că jucătorii săi au reuşit să treacă peste blocajul mental de după înfrângerea dură (2-7) din partida cu Farul Constanţa.

”În prima repriză am câştigat un punct, în doua am pierdut două puncte. Asta e concluzia. În prima repriză se simţea încă apăsarea de la înfrângerea de la Constanta. Îmi felicit băieţii pentru că au reuşit în a doua să treacă peste, am avut ocazii foarte bune. Totuşi cred că este un rezultat echitabil.

Sistemele le interpretează jucătorii, ei sunt actori. În prima repriză îi înţeleg cumva, în a doua nu am ce să le reproşez. Balotelli nu este nimic adevărat! Clubul este în discuţii cu Arsenal pentru Cijran.

(de comentariile după meciul cu Farul) Mă aşteptam să le facă după meciul cu CFR. Mi se par nişte prostii mari, nu fac cinste celor care ascultă, Rapidul şi-a jucat şansă mereu corect”, a declarat Mutu.

Echipele care au evoluat:

• Rapid: H. Moldovan – Onea, Săpunaru, Dr. Grigore, J. Morais – Emmers (Ioniţă ’46), Kait, Al. Albu – Sefer (Pănoiu ’68), Dugandzic (Luckassen ’87), Bamgboye. Antrenor: Adrian Mutu.
  • Sepsi: Niczuly – D. Ciobotariu, M. Bălaşa, Ninaj, R. Ispas – M. Ştefănescu, E. Papa (Păun ’74), Francisco Junior (Rodriguez ’82), C. Matei – Tudorie (Safranko ’68), Rondon (Varga ’82). Antrenor: Cristiano Bergodi.

Afla mai multe despre: rapidmutu