Aganovic, după calificarea lui Sepsi în finala Cupei României: ”Încă o dată scriem istorie. Jos pălăria pentru arbitraj” | VIDEO

Fotbal intern

Adnan Aganovic a reacţionat după calificarea lui Sepsi în finala Cupei României.

Sepsi a câştigat cu Universitatea Craiova, scor 1-0, în manşa retur din semifinalele Cupei României.

După victoria obţinută şi în tur, 2-1, covăsnenii s-au calificat în finala Cupei României.

Unicul gol al meciului din Bănie a fost marcat de Ştefănescu, în minutul 66.

Adnan Aganovic a fost eliminat în minutul 85, pentru cumul de cartonaşe galbene.

Primul avertisment l-a obţinut în minutul 78.

La finalul jocului, jucătorul formaţiei din Sfântu Gheorghe a reacţionat cu privire la performanţa echipei la care evoleuază.

”O fericire mare, pentru că după ce ne-am calificat în Europa, încă o dată scriem istorie pentru clubul acesta. Am intrat în finală acum, mai rămân două meciuri. Sper şi să fie totul bine pentru noi.

Cred că am arătat repriza a doua foarte bine, mult mai montaţi decât ei. Prima repriză, echilibrată, şi noi, şi ei am avut posesia la fel, cred că a doua repriză a făcut diferenţa. Am fost mult mai pragmatici, mai bine montaţi şi am dorit mai mult victoria.

Jos pălăria pentru arbitraj, eu am greşit la faza aia. Arbitri au fost de nota 10 azi. Au scapat Golofca cu Luckassen spre poartă, eu fiind energic m-am ridicat acolo, nu m-au înteles oamenii. Asta e...

Finala Cupei o să fie un joc plăcut, cu două echipe care nimieni nu se aşteaptă să fie în finală. Cred că merităm ambele echipe la cum ne-am prezentat în cupă. Sper să fie un joc frumos, stadion frumos, nou, sper să fie spectacol”, a declarat Aganovic, după meci.

Afla mai multe despre: aganovicsepsi