Al Hilal, din victorie în victorie. Lucescu Jr face senzaţie în Arabia Saudită

Răzvan Lucescu a condus-o pe Al Hilal spre o nouă victorie în campionatul din Arabia Saudită.

Al Hilal nu a avut o deplasare uşoara la Al Ettifaq, formaţie care a câştigat în deplasare la Al Hazem (echipa antrenată de Daniel Isăilă) cu scorul de 6-0 în urmă cu două săptămâni.

Trupa lui Lucescu a deschis scorul în minutul 20, din penalty. Brazilianul Carlos Eduardo a transformat fără probleme lovitura de pedeapsă, dar 9 minute mai târziu, gazdele au egalat prin Amri.

Abia la 10 minute de la reluare, Al Hilal a reuşit să puncteze din nou.

A fost rândul lui Saleh Al Shehri să înscrie pentru echipa românului. Deşi a fost doar rezervă în acest meci, starul francez, Bafetimbi Gomis avea să marcheze în minutul 76 pentru 3-1. Reuşita lui s-a petrecut la 14 minute de la intrarea pe teren în locul lui Saleh Al Shehri. În prelungirile meciului, Carlos Eduardo a marcat pentru 4-1 şi a închis tabela.

Al Hilal este lider în Arabia Saudită, cu 16 puncte din 6 meciuri. Până acum, în campionatul saudit, Hilal s-a împiedicat doar de Al Feiha, bifând în rest doar victorii.

Afla mai multe despre: răzvan lucescu