Alexandru Cicâldău i-a cucerit pe turci. Ce scrie presa din străinătate: ”Nu a lăsat nicio bucată de teren neacoperită”

Alexandru Cicâldău a marcat pentru Galatasaray primul său gol.

Fotbalistul român, titular în deplasarea de la Giresunspor, a marcat în prelungirile primei reprize, după ce a transformat o lovitură de la 11m.

Galata mai punctase o dată în prima parte prin Diagne, în minutul 31.

Acelaşi Diagne a ratat o lovitură de la 11m în minutul 40, iar Terim a schimbat executantul. Cicâldău a marcat pentru Galatasaray şi a dus scorul la 2-0.

Ce scrie presa din Turcia:

„Alexandru Cicâldău, unul dintre noile transferuri ale lui Galatasaray, a experimentat bucuria de a marca în primul meci în tricoul galben-roşu. Au fost apreciate şi performanţele sale. Cicâldău şi-a ajutat coechipierii în apărare şi în atac şi nu a lăsat nicio bucată de teren neacoperită”, titrează fotoman.com.

„Jucători precum Cicâldău au identităţi multiple. Vor fi multe dueluri în zona centrală şi ceea ce îi va deosebi va fi calitatea, iar Cicâldău pare să aibă calitate”, a scris sporx.com.