Alexandru Maxim, o nouă reuşită pentru Gaziantep. Românul a marcat şi cu Fenerbahce VIDEO

Titular la Gaziantep în partida cu Fenerbahce, Alex Maxim a marcat în minutul 68 al meciului.

Gaziantep a egalat la unu în deplasarea de la Fenerbahce, prin internaţionalul român, Alexandru Maxim. El a transformat o lovitură liberă, dar a beneficiat şi de eroarea portarului Bayindir.

Yandas deschisese scorul pentru Fener, la zece minute după startul reprizei secunde. La Gaziantep, tot ca titular a început şi Junior Moraes, în timp ce Toşca a fost indisponibil. Fenerbahce s-a impus la final cu 3-1, după ce Gumus a mai punctat o dată în prelungiri.

Cotat la 3 milioane de euro, Maxim face probabil cel mai bun sezon al carierei sale. Românul joacă meci de meci la Gaziantep, pentru care a marcat de 14 ori în acest sezon, oferind totodată şi două pase decisive.

sursa: look sport

Afla mai multe despre: alexandru maxim