Alexandru Mitriţă, gol pentru Al Raed în Arabia Saudită! Marius Şumudică s-a întors imediat spre şeic după reuşita românului | VIDEO

Fotbalistul echipei Al Raed, Alexandru Mitriţă, a înscris un gol în meciul terminat la egalitate, sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-2, cu formaţia Al Shabab, în etapa a 21-a a campionatului Arabiei Saudite.

Mitriţă a marcat pentru echipa antrenată de Marius Şumudică în minutul 37. Celălalt gol al gazdelor a fost înscris de Tavares ’25.

Oaspeţii au revenit însă şi au egalat datorită golurilor lui Krychowiak ’58 şi Boupendza '75.

Poarta echipei Al Raed a fost apărată de Silviu Lung Jr. Mitriţă a jucat până în minutul 61.

Echipa celor trei români ocupă locul nouă în clasament, cu 25 de puncte. Al Shabab este pe trei, cu 44 de puncte.

Afla mai multe despre: mitritasumudica