”Am atins mingea”. Ce mesaj i-a transmis Ronaldo lui Piers Morgan, după golul ”fantomă” contra Uruguayului

Cupa Mondială

Cristiano Ronaldo i-a scris un mesaj jurnalistului englez, Piers Morgan, după victoria contra Uruguayului.

Portughezul susţine că a atins mingea, la centrarea lui Bruno Fernandes, ce a dus la deschiderea scorului pentru lusitani. Alexi Lalas, analistul Sky Sports, a dezvăluit i-a spus Ronaldo lui Morgan

”Acum câteva minute eram cu Piers Morgan. Mi-a spus că, Ronaldo i-a scris din vestiar că a deviat mingea cu capul. Cine ştie..”, a declarat Lalas, pentru Sky Sports.

La câteva minute după golul controversat, Piers Morgan a postat pe o reţea de socializare o fotografie, în care Ronaldo pare că atinge mingea.

”Ronaldo a atins mingea. Ar trebui să i se creditezez golul”, a scris Morgan în descriere.

Ronaldo a vrut neapărat să fie pe lista marcatorilor

Cu toate că Portugalia s-a calificat în optimi, cu un meci înainte de încheierea grupelor, CR7 a fost nemulţumit la final.

Ronaldo, înlocuit în minutul 82, a intrat pe teren la finalul meciului şi a dorit să îi convingă pe arbitri, că el este autorul golului.

FIFA i-a acordat golul lui Bruno Fernandes, datorită cipului din interiorul balonului, care a afirmat că Ronaldo nu a atins mingea.

VIDEO cu Cristiano Ronaldo, la sfârşitul meciului

Portugalia s-a impus, contra Uruguayului, scor 2-0. Ambele goluri are portughezilor au fost marcate de Bruno Fernandes.

Lusitanii sunt deja calificaţi în optimi, dar până la fazele eliminatorii, vor juca contra Coreei de Sud, în ultimul meci din grupă.

Pentru Uruguay urmează meciul contra Ghanei, partidă ce va fi decisivă pentru calificare.

Afla mai multe despre: cristiano ronaldo