”Am mai văzut iepuri înghiţiţi de pluton”. MM Stoica nu a rămas impresionat de cei de la Hermannstadt: ”Câştigă cu şansă... Se cam termină ăstea!” | EXCLUSIV

Hermannstadt​

Echipa FC Hermannstadt a învins sâmbătă, pe teren propriu, la Mediaş, formaţia Petrolul Ploieşti, scor 2-1, cu un gol marcat la ultima fază a meciului din etapa zecea a Superligii.

Takayuki Seto a deschis scorul pentru sibieni, cu un autogol imparabil, în minutul 10. Petrolul a egalat în minutul 28, prin Irobiso. Hermannstadt a câştigat prin golul lui Stoica, din minutul 90+3.

Hermannstadt este singura echipă neînvinsă din Superligă.

Totuşi MM Stoica nu îşi face probleme pentru Hermannstadt. În opinia managerului de la FCSB, echipa nu are puterea necesară de a se califica în play-off. MM pune parcursul actual pe seama şansei de moment!

”Nici nu au cum să nu acumuleze că toate sunt deasupra noastră. Mi-a fost dat să văd multe în viaţă mea, dar două penalty-uri ca cele făcute de jucătorul Chindiei, ceva rar mi-a fost dat să văd. Precum şi autogolul lui Seto. Mai are până la fotbalista care a marcat trei autogoluri şi a fost schimbată. Când e să se aleagă praful... Hermannstadt o să fie foarte greu să ţină ritmul să meargă în play-off, au obţinut puncte cu şansă formidabilă, e meritată victorie de azi, dar se cam termină.

Noi ştim asta, am mai văzut iepuri înghiţit de pluton. E mare lucru să prind play-off-ul. S-au jucat 10 meciuri din 30, cum să vorbim deja? Deci calm. Nu putem să vorbim despre soarta unui campionat după 10 meciuri. După 4 meciuri am auzit interviul lui Maldarasanu şi zicea că a câştigat cu şansă, nemeritat etc. Şi da, aşa e, e cu picioarele pe pământ. Totuşi sunt multi jucatori de liga 2”, a declarat MM Stoica pentru Orange Sport.

FC Hermannstadt continuă parcursul impresionant din SuperLigă.

Afla mai multe despre: mm stoicahermannstadt