Amical tare pentru Academia Rapid. Giuleştenii şi-au măsurat forţele cu FC Voluntari şi au terminat onorabil

Fotbal intern

Academia Rapid şi-a măsurat astăzi forţele o echipă din Liga 1, FC Voluntari. Giuleştenii au pierdut cu 3-1, un scor onorabil având în vedere diferenţele dintre cele două echipe. La pauză a fost 0-0.

Cei de la Academia Rapid şi FC Voluntari au profitat de amânarea etapei din acest week-end şi au programat un meci amical. Partida s-a desfăşurat de la ora 12:00, pe terenul sintetic al lui FC Voluntari. Giuleştenii au avut o evoluţie bună în prima repriză şi au reuşit să intre cu 0-0 la vestiare.

În partea a doua, FC Voluntari a reuşit să deschidă scorul, în minutul 52, prin Achim. Academia Rapid a egalat în minutul 66, prin Lucian Goge, dar ilfovenii au mai marcat de două ori, prin acelaşi Achim (69) şi Pleaşcă (90). A fost cel mai tare amical jucat de Rapid în această iarnă.