Anderlecht a prezentat scuze pentru comportamentul suporterilor la meciul cu West Ham

Clubul Anderlecht i-a prezentat scuze grupării West Ham, pentru comportamentul suporterilor săi la meciul de joi, din Conference League.

La partida din grupa din care face parte şi FCSB, fanii echipei Anderlecht au aruncat cu fumigene şi cu scaune pe care le-au rupt din tribune. În plus, un fan a pătruns pe teren.

“Clubul va lua măsuri, pentru că nu tolerăm acest tip de comportament, nici pe teren propriu, nici în deplasare. Condamnăm ferm ce s-a întâmplat. Prezentăm scuze clubului West Ham pentru acest comportament”, a precizat Anderlecht.

Joi seară, West Ham a învins cu scorul de 2-1, pe teren propriu, echipa Anderlecht, în grupa B a Conference League.

FCSB a pierdut categoric cu Silkeborg, scor 0-5, la Bucureşti, în etapa a patra din grupele Conference League

Echipa FCSB a fost învinsă, joi seara, pe teren propriu, de formaţia daneză Silkeborg, scor 5-0, în grupa B a Conference League. Săptămâna trecută, în Danemarca, scorul a fost tot 5-0 pentru Silkeborg.

Silkeborg s-a impus şi la Bucureşti prin golurile marcate de Kusk (minutul 12), Klynge (minutul 16), Tengstedt (minutul 63) şi Jorgensen (minutele 68 şi 70).

Bucureştenii au un singur punct în grupa B din Conference League.

Afla mai multe despre: conference league-anderlecht-west ham