Andrea Mandorlini nu şi-a recunoscut echipa la meciul cu U Cluj. Ce le-a spus la pauză

CFR Cluj

Formaţia Universitatea Cluj a remizat joi, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa CFR Cluj, în grupa B a Cupei României.

Pentru Universitatea Cluj  a marcat Kresic (41-autogol), iar pentru CFR a punctat Bîrligea (66).

Andrea Mandorlini, antrenorul echipei CFR Cluj, a recunoscut că prima repriză l-a nemulţumit.

”Prima repriză foarte rău, am făcut un meci... Nu mă aşteptam, foarte multe erori tehnice, dar fotbalul e şi acesta. Cred că am avut situaţii în care puteam să câştigăm meciul, dar le-am făcut cadou 45 de minute. Nu a fost la înâlţimea a ce suntem noi.

După le-am spus la pauză că trebuie să joace, nu a fost un discurs dulce, dar nici dur. Am schimbat, am introdus jucători care erau mai proaspăt mental. Ca o concluzie, n-am pierdut, e un egal...  Poate meritam ceva mai mult!”, a declarat Mandorlini.

Ultimul meci din această etapă a Cupei României, FC Bihor - Dinamo, are loc vineri.

Afla mai multe despre: cfr cluju clujandrea mandorlini