Andrei Cordea a criticat arbitrajul după meciul cu Anderlecht: “A fost penalty clar la faza cu Dawa!”

Echipa FCSB a terminat cu un scor egal joi, 0-0, meciul de pe Arena Naţională disputat împotriva formaţiei belgiene Anderlecht, în etapa a doua a grupelor Conference League.

În minutul 30 al meciului de pe Arena Naţională, FCSB a cerut penalty la o fază în care portarul lui Anderlecht, Van Crombrugge, l-a ţinut pe Dawa, în careu. Arbitrul Gishamer nu a acordat nimic.

Fotbalistul echipei FCSB, Andrei Cordea, a declarat, joi seară, că el şi colegii săi au făcut un joc bun cu Anderlecht, scor 0-0. El a precizat că a fost penalty clar în minutul 30.

“A fost penalty clar la faza cu Dawa!”

“A fost penalty clar la faza cu Dawa. Cred că am făcut o partidă bună. Am avut o ocazie mare, dar am luat decizia proastă de a pasa. La noi acasă când jucăm este foarte greu să ne bată cineva. Suntem pe drumul cel bun dacă o să continuăm tot aşa.

Trebuie să câştigăm şi în campionat. Ne vom continua lupta pentru locul doi în grupă. Cred că îl putem obţine, dar va fi foarte greu”, a spus Cordea la Pro Arena.

Afla mai multe despre: conference league-fcsb-cordea