Andrei Ivan s-a accidentat! Mirel Rădoi a dezvăluit care este starea atacantului din Bănie

Universitatea Craiova a câştigat sâmbătă, pe teren propriu, meciul cu formaţia Petrolul Ploieşti, scor 2-1, în etapa a 14-a din Superligă. Golul victoriei a fost marcat în al doilea minut de prelungire.

Petrolul a deschis scorul în minutul 58, când Mario Bratu a trimis din corner, Arlauskis a scos lovitura de cap a lui Huja, dar Irobiso a reluat în plasă. Craiova a egalat în minutul 76. Roguljic a executat o lovitură liberă, portarul Vâlceanu a respins în faţă şi Cîmpanu a înscris.

Golul victoriei craiovene a fost înscris de Rivaldinho, în al doilea minut de prelungire al meciului. Este a cincea înfrângere consecutivă pentru ploieşteni şi al patrulea meci în care primesc gol în minutele de prelungire.

Andrei Ivan a fost înlocuit în minutul 60 al partidei cu Petrolul Ploieşti. Jucătorul a suferit o accidentare musculară şi este posibil să nu poată evolua în următoarele meciuri. După fluierul final, Mirel Rădoi a dezvăluit că poate fi vorba de o accidentare musculară.

”Nu ştim dacă Ivan are ruptură, vom vedea de mâine încolo, sau luni, când va face un control. Probabil el şi alţi câţiva jucători nu vor fi disponibili pentru partida de Cupa României de miercuri cu Hermannstadt”, a declarat Rădoi.

Afla mai multe despre: universitatea craiova-andrei ivan-mirel rădoi