Andrei Prepeliţă crede în ”remontada”! Ce spune înainte de returul cu Voluntari: ”Trebuie să arătăm că a fost doar un accident”

Cupa României

FC Argeş a pierdut pe terenul celor de la FC Voluntari, scor 0-2, în manşa tur din semifinalele Cupei României. Acum, trupa lui Andrei Prepeliţă se pregăteşte de retur!

Formaţia pregătită de Andrei Prepeliţă a pierdut în tur cu 2-0 pe un teren foarte dificil. Vadim Raţă (în minutul 18) şi Igor Armaş (în minutul 29) au marcat golurile care le permit ilfovenilor să aibă un avans important după prima manşă.

Acum, gazdele se pregătesc de meciul retur care va avea loc mâine, de la ora 19:30 pe Orange Sport.

Andrei Prepeliţă, antrenorul echipei FC Argeş, a prefeţat duelul din Cupă.

”Trebuie să ne luăm revanşa faţă de toată lumea şi cred că mâine e momentul potrivit să facem un meci bun, să ne calificăm şi odată cu calificarea cred că ştergem cu buretele toate aceste rezultate care nu ne fac cinste.

Ne aşteaptă un meci greu, am întâlnit Voluntari sezonul ăsta de multe ori, am reuşit să câştigăm de cele mai multe ori, doar meciul de Cupă l-am pierdut. Trebuie să arătăm că ce s-a întâmplat a fost un accident!”, a declarat Prepeliţă la conferinţa de presă premergătoare partidei cu Voluntari.

Misiunea se anunţă însă dificilă, în condiţiile în care nici FC Argeş nu este în cea mai bună formă. Echipa a suferit patru înfrângeri în ultimele cinci meciuri, singurul succes fiind reuşit tocmai în faţa celor de la FC Voluntari, în campionat, scor 1-0.

Afla mai multe despre: andrei prepelitafc voluntarifc argeşcupa româniei