Andrei Prepeliţă, critici la adresa jucătorilor săi după înfrângerea cu FC Botoşani: ”Am fost total dezorganizaţi, au fost greşeli personale”

FC Argeș

FC Argeş a pierdut confruntarea cu FC Botoşani din a 15-a etapă a Ligii 1, pe teren propriu, scor 0-1.

După ce FCSB a încheiat seria fără înfrângerea a lui FC Argeş, FC Botoşani a profitat de scăderea în formă a piteştenilor şi a s-a impus împotriva echipei lui Prepeliţă, scor 1-0.

Edjouma a marcat unicul gol al partidei pe finalul primei reprize, iar moldovenii şi-au încheiat seria slabă, după şase meciuri fără victorie.

În urma fluierului final, Andrei Prepliţă i-a mustrat pe fotbaliştii săi. Tehncianul lui FC Argeş a afirmat că echipa sa trebuia să obţină victoria şi că meciul s-a pierdut pe propriile greşeli.

Andrei Prepeliţă, critici la adresa jucătorilor săi după înfrângerea cu FC Botoşani

Au fost două repriză diametral opuse, o primă repriză foarte bună din partea noastră, am controlat jocul şi am avut ocazii.

După, a picat acel gol dintr-o fază fixă şi, în a doua repriză, echipa şi-a pierdut organizarea, deşi am discutat foarte mult la pauză despre asta.

Am fost total dezorganizaţi. Au fost greşeli personale, pase simple greşite şi cei de la Botoşani au ajuns în situaţii favorabile.

Mă aşteptam la un meci greu, dar, la cum a decurs prima repriză, mă aşteptam să câştigăm”, a declarat Andrei Prepeliţă.

Afla mai multe despre: andrei prepeliţă