Andrei Prepeliţă, dur cu jucătorii după meciul cu Universitatea Cluj. S-a luat de un atacant: ”Dacă va continua aşa nu va mai juca!” + Nici Straton n-a scăpat: ”A greşit, nu e posibil”

FC Argeș

Echipa FC Argeş a câştigat, scor 3-1 (1-1), meciul susţinut vineri în compania formaţiei Universitatea Cluj, în etapa a treia a Superligii. Este prima înfrângere din campionat pentru clujeni.

Universitatea Cluj a deschis scorul în minutul 4, când Adrian Bălan a profitat de ieşirea portarului Straton la recentrarea lui Filip şi a înscris cu o lovitură de cap.

În minutul 18 arbitrul Horia Mladinovici a acordat penalti după consultarea VAR la un duel Turda-Adrian Bălan, dar portarul argeşean Straton a respins lovitura de la 11 m executată de Purece.

În minutul 40 clujeanul Florin Ilie a fost eliminat pentru un faul la Işfan.

Andrei Prepeliţă, antrenorul echipei FC Argeş, nu a fost mulţumit de atitudinea jucătorilor. S-a luat de Garita şi de Straton după meci!

”Sunt lucruri pe care trebuie să le schimbă şi trebuie să le schimb cu siguranţă! Avem patru reprize din şase bune. Am făcut un meci bun cu UTA şi o repriză la Sepşi, dar tot aşa n-am fost concentraţi şi am ratat. Astăzi începem intr-o asemenea manieră... Ne aşteptăm la pressing-ul lor, asta am şi antrenat, să trecem de prima lor linie. De asta am şi jucat cu Marius Constantin acolo. Aşa cum aţi văzut... Dar totuşi sunt importante punctele şi chiar şi moralul lor.

(n.r. despre schimb de replici cu Lincar) I-am spus lui Briceag că putea să fie fair-play să dea mâna cu un jucător de al meu. După a răspuns Lincar ceva... dar doa asta. Işfan trebuie să fie constat, că anul trecut a făcut meciuri bune dar după a dispărut. E poziţia optimă în spatele vârfului. Dacă e să analizăm meciul nu sunt mulţumit, Garnita n-a câştiga niciun duel în prima repriză şi dacă va continua aşa nu va mai avea şansa să marcheze că nu va mai juca! Straton a greşit, nu e posibil să începem meciul de la 1-0...”, a tunat Prepeliţă după meci.

Afla mai multe despre: andrei prepelitafc argeş