Andrei Prepeliţă, mulţumit, după ce a eliminat-o pe Dinamo din Cupa României! ”E plăcut să câştigi în ultimul minut!”

Cupa României

FC Argeş a învins, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1 (0-0), echipa Dinamo, calificându-se în sferturile de finală ale Cupei României.

Dinamo a deschis scorul în minutul 49 prin Ţîră. FC Argeş a întors scorul graţie lui Işfan, care a egalat în minutul 78, iar Dumitru a marcat la ultima fază şi a trimis-o pe FC Argeş în umătoarea fază a Cupei României.

La finalul meciului, Andrei Prepeliţă a fost mulţumit de rezultat şi a spus că este plăcut să câştigi în ultimul minut.

”E plăcut să câştigi în ultimul minut!”

”E plăcut să câştigi în ultimul minut, dar cred eu că am făcut un joc bun. O primă repriză pe care am controlat-o, am avut câteva oportunităţi de a marca, dar nu am făcut-o. Lato a făcut aşa că s-a văzut experienţa lui, l-a ţinut pe adversar la spate, a protejat mingea, s-a întors, a pivotat, a tras la poartă, portarul a respins şi Dumitru a fost unde trebuia.

Ne aşteaptă un meci greu cu FCSB, au fost aceste probleme, dar eu cred că ei sunt bine fizic. Am mai avut odată acest meci, acum un an şi jumătate, când ei au venit după COVID-19 şi ne-au bătut cu 3-0”, a spus Andrei Prepeliţă, la finalul meciului.

Afla mai multe despre: dinamo-fc argeş-cupa româniei