Andrei Prepeliţă s-a luat de jucători după Rapid - FC Argeş 2-1: "Sefer şi-a făcut trei preluări şi nu l-a blocat nimeni!"

FC Argeș

Antrenorul echipei FC Argeş, Andrei Prepeliţă, crede că formaţia sa putea pleca cu punct din Giuleşti, pentru că rapidiştii nu i-au surprins cu nimic pe piteşteni la partida de sâmbătă seară, din Superligă.

”În prima repriză rapidiştii nu ne-au surprins cu nimic! Un gol venit cam din nimic. Sefer a făcut trei preluări şi nu a ieşit nimeni să blocheze. Greşeli... Tot repetăm la antrenament, vorbim şi... degeaba. Păcat! Pentru că era un meci din care puteam să scoatem punct, sau puncte. Despre ratări ce să spun, poate ocazia lui Bertrand e scuzabilă, dar jocul lui de după aceea, nu! Aşteptam mai mult de la el! Mai ales că este un jucător care poate fi decisiv”, a mai declarat Andrei Prepeliţă, la Orange Sport.

Rapid a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), echipa FC Argeş, într-un meci din etapa a patra a Superligii.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Sefer, în minutele 45 şi 64. Pentru oaspeţi a înscris Kait, în minutul 90+2, în propria poartă.

Rapid - FC Argeş 2-1, în Superligă

În minutul 79, de la rapidişti a fost eliminat Grigore.

Rapid: H. Moldovan – Morais, Săpunaru, Dr. Grigore, Fl. Ştefan – Kait, Crepulja, Al. Ioniţă (Papeau ’60) – Sefer (Pănoiu ’88), Dugandzic, V. Costache (Ciobanu ’60, Iacob ’82)).  Antrenor: Adrian Mutu.

FC Argeş: Straton – Tofan, Turda, M. Constantin, Vianna – Meza Colli (Covaci ’90), Njike (Alceus ’60) – Jakolis (Celestine ’77), Calcan (Donisa ’77), Bertrand (Garita ’60) – Işfan. Antrenor: Andrei Prepeliţă.

Cartonaşe galbene: Ştefan ’23 / Tofan ’34, Prepeliţă ‘89

Arbitri: Ionuţ Coza – Mircea Mihail Grigoriu, Ferencz Tunyogi – Andrei Moroiţă

Arbitri VAR: Radu Petrescu, Mircea Orbuleţ

Observator: Adrian Comănescu

Afla mai multe despre: andrei prepelitafc argessuperliga