Andrei Raţiu i-a ţinut piept Barcelonei. Cum s-a descurcat fundaşul român după revenirea de la naţională

La Liga

Echipa spaniolă FC Barcelona a încheiat la egalitate sâmbătă, în deplasare, scor 1-1, cu gruparea madrilenă Rayo Vallecano, într-un meci din etapa a 14-a în La Liga. Catalanii au egalat printr-un autogol.

Pe Estadio de Vallecas, Raya a deschis scorul în minutul 39, dintr-o lovitură liberă transformată de Unai Lopez. Antrenorul gazdelor, Francisco Rodriguez, l-a trimis în teren şi pe Andrei Raţiu, în minutul 78, când românul l-a înlocuit pe marcatorul golului. Catalanii au egalat în minutul 82, prin autogolul lui Florian Lejeune.

Partida s-a încheiat la egalitate, 1-1, şi FC Barcelona este pe locul 3, cu 31 de puncte, în spatele Gironei (34 de puncte) şi al lui Real Madrid (32 de puncte). Rayo Vallecano se află pe poziţia a 8-a, cu 19 puncte.

Afla mai multe despre: andrei raţiubarcelonala liga